SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squashporadnikSQUASH.COM.PL squashszkołaSQUASH.COM.PL squashforumSQUASH.COM.PL squashgdzie graćSQUASH.COM.PL squashligiSQUASH.COM.PL squashfotoSQUASH.COM.PL squashKlubowiczeSQUASH.COM.PL squash SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
 Poradnik
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
Jak dobrać piłkę do poziomu gry?Jak dobrać piłkę do poziomu gry?

Oznaczenia

Piłki do squasha różnią się sprężystością odbicia i wielkością. Aby móc je łatwo odróżniać producenci oznaczają je kolorowymi kropkami. Niestety nie ma jednego, spójnego standardu oznaczania. Do niedawna wszystkie piłki miały jednakowe rozmiary, a większość firm stosowała następujące oznaczenia:

żółta kropka

Piłki z tym oznaczeniem są najwolniejsze, czyli charkteryzują się najmniejszą sprężystością odbicia. Są one przeznaczone dla graczy średnio zaawansowanych i profesjonalistów. Takimi piłkami rozgrywa się wszystkie turnieje.

biała lub zielona kropka

Jest to piłka treningowa, nieco szybsza i lepiej odbijająca się od tej z żółtą kropką. Zalecana do treningu, i gdy na korcie jest zimno :-)

czerwona kropka

Piłka dla początkujących.

niebieska kropka

W porównaniu z pozostałymi piłkami, ta odbija się bardzo dobrze i można ją polecić dla osób trzymających pierwszy raz rakietę do squasha w ręku.

Niestety lider producentów piłek, firma Dunlop, wprowadziła nowe oznaczenia powodując małe zamieszanie. We wszystkich turniejach międzynarodowych używa się piłek Dunlop i jest on oficjalnym producentem piłek World Squash Federation (WSF), Professional Squash Association (PSA), i Women`s International Squash Players Association (WISPA). Nowe oznaczenia piłek firmy Dunlop:

dwie żółte kropki

Oficjalna piłka WSF, PSA i WISPA. Piłka turniejowa. Odpowiada piłkom z jedną żółtą kropką innych producentów.

pojedyncza żółta kropka

Piłka treningowa, pozostaje w powietrzu o 10% dłużej niż turniejowa i odpowiada piłkom z białą kropką innych producentów.

brak oznaczeń

Piłka o 6% większa, pozostająca w powietrzu 20% dłużej niż turniejowa.

piłka niebieska

Ta piłka jest cała niebieska, o 12% większa od turniejowej, i pozostająca w powietrzu o 40% dłużej. Nie trzeba jej rozgrzewać, jest przeznaczona dla początkujących, ale naszym zdaniem jest za duża i za ciężka.

To jaką grać?

Uważamy, że powinno się grać piłkami turniejowymi. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze squash`em i piłki turniejowe za słabo się odbijają sięgnij po te bardziej sprężyste.

Rozgrzewanie

Rozgrzana piłka odbija się lepiej. Ponieważ piłki do squasha zmieniają swoje właściwości w zależnościod temperatury, przed każdym meczem należy je rozgrzewać. Można to robić odbijąjąc mocno o ścianę, albo delikatnie rolując pod butem.

Dokładne parametry piłek turniejowych

Średnica 40 mm (+/- 0,5 mm)
Masa 24 g (+/- 1 g)
Sprężystość w temp. 23°C 3,2 N/mm (+/- 0,4 N/mm)
Siła odbicia z wys. 254 cm
w temp. 23°C minimum 12%
w temp. 45°C 26% - 33%
Wytrzymałość połączenia połówek piłki minimum 6 N/mm
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash zasady gry kluby
nick:
hasło: SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squashSQUASH.COM.PL squash kluby zasady forum   wstąp do Klubu
SQUASH.COM.PL squashSQUASH.COM.PL squash kluby zasady forum   przypomnij hasło
SQUASH.COM.PL squash zasady pilki rakiety sklep kluby korty kort
SQUASH.COM.PL squash
 Kluby squash'a w Polsce
SQUASH.COM.PL squash SQUASH.COM.PL squash
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Lubuskie Wielkopolskie Kujawsko-Pomorskie Mazowieckie Dolnośląskie Opolskie Śląskie Małopolskie Podkarpackie Lubelskie Świętokrzyskie Łódzkie
4
3
8
5
6
2
1
4
2
3
squash
SQUASH.COM.PL squash
 Koszulki klubowe
SQUASH.COM.PL squash
Koszulka klubowa SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash SQUASH.COM.PL - RSS SQUASH.COM.PL squash kontakt SQUASH.COM.PL squash reklama © 2001-2020 squash.com.pl hosted by  melog.com
Serwisy partnerskie:SQUASH.COM.PL squashnieruchomościSQUASH.COM.PL squashrowerySQUASH.COM.PL squashsnowboardSQUASH.COM.PL squash