SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squashporadnikSQUASH.COM.PL squashszkołaSQUASH.COM.PL squashforumSQUASH.COM.PL squashgdzie graćSQUASH.COM.PL squashligiSQUASH.COM.PL squashfotoSQUASH.COM.PL squashKlubowiczeSQUASH.COM.PL squash SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
 Internetowa szkoła squash`a
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
Początkujący, solo, uderzenia naprzemienne

Poniższe ćwiczenia przeznaczone są zwłaszcza dla osób początkujących, których celem jest poprawienie kontroli nad piłką i precyzji uderzeń.

Wskazówki:
Przed uderzeniem piłki należy określić miejsce na ścianie głównej, gdzie uderzacie piłkę i na podłodze, gdzie piłka ma upaść. Piłka ma lecieć tam gdzie Wy chcecie, a nie, byście biegli tam gdzie ona upadnie. Uderzajcie piłkę lekko, wysoko, tak aby piłka leciała wolno - da Wam to więcej czasu do ustawienia się do kolejnego odbicia.

W miarę poprawiania się precyzji odbić grajcie piłkę niżej, bardziej płasko i mocniej.

Przy wszystkich ćwiczeniach, gdzie gracze odbijają piłkę na zmianę lub jeden zawodnik ma dwa kolejne odbicia, grajcie piłkę lżej i wyżej by można było ją odebrać kontynuując ćwiczenie bez przerwy.

Pozycja:
Przy odbiciach forhend stań przodem do prawej ściany bocznej(praworęczni) i wysuń lewą nogę do przodu.
Przy odbiciach bekhend odwróć się przodem do lewej ściany bocznej (praworęczni) i stań prawą nogą do przodu..

Ćwiczenia:
 • Lewy róg - Ćwiczenie polega na uderzaniu piłki w przednim lewym rogu kortu tak, aby doskonalić kontrolowanie piłki odbijanej od ściany bocznej.

  Stojąc w lewym rogu stańcie przodem do rogu około 2 metrów od ściany bocznej i głównej i uderzajcie forhendem na ścianę główną około 20-30 cm od rogu na wysokości linii serwu. Po odbiciu od ściany bocznej piłka powinna spaść po Waszej stronie bekhendowej. Wtedy uderzajcie piłkę na ścianę boczną na podobnej wysokości i odległości od rogu tak, by piłka po odbiciu od ściany głównej wróciła na Wasz forhend.

  Błędem jest granie piłki zbyt blisko rogu lub zbyt daleko - wtedy piłka odbije się w Waszym kierunku lub poleci zbyt daleko od Was.

  Celem ćwiczenia jest granie precyzyjnych piłek by grać na przemian forhend i bekhend stojąc w jednym miejscu.

 • Prawy róg - Ćwiczenie polega na uderzaniu piłki w przednim prawym rogu kortu tak, aby doskonalić kontrolowanie piłki odbijanej od ściany bocznej.

  Stojąc w prawym rogu stańcie przodem do rogu około 2 metrów od ściany bocznej i głównej i uderzajcie forhendem na ścianę boczną około 20-30 cm od rogu na wysokości linii serwu. Po odbiciu od ściany głównej piłka powinna spaść po Waszej stronie bekhendowej. Wtedy uderzajcie piłkę na ścianę główną na podobnej wysokości i odległości od rogu tak, by piłka po odbiciu od ściany bocznej wróciła na Wasz forhend.

  Błędem jest granie piłki zbyt blisko rogu lub zbyt daleko - wtedy piłka odbije się w Waszym kierunku lub poleci zbyt daleko od Was.

  Celem ćwiczenia jest granie precyzyjnych piłek by grać na przemian forhend i bekhend stojąc w jednym miejscu.

  Filmy instruktażowe:

  Lekcja Internetowej Szkoły Squasha - lewy róg
  film* (3.7 MB)
  Lekcja Internetowej Szkoły Squasha - prawy róg
  film* (4.0 MB)
  *) Do obejrzenia filmów niezbędny jest bezpłatny plugin QuickTime firmy Apple.
  Polecamy kliknięcie obrazka prawym przyciskiem myszy i wybranie z menu opcji "Zapisz element docelowy jako..." - pozwoli to zapisać film na dysku do późniejszego odgrywania i jednocześnie umożliwi obserwowanie postępu ściągania (szczególnie przydatne dla osób posiadających łącze o małej przepustowości).


  Podsumowanie:
  - Naprzemienne uderzenia w rogu kortu raz forhend i raz bekhend...
 • SQUASH.COM.PL squash
  SQUASH.COM.PL squash
  SQUASH.COM.PL squash zasady gry kluby
  nick:
  hasło: SQUASH.COM.PL squash
  SQUASH.COM.PL squashSQUASH.COM.PL squash kluby zasady forum   wstąp do Klubu
  SQUASH.COM.PL squashSQUASH.COM.PL squash kluby zasady forum   przypomnij hasło
  SQUASH.COM.PL squash zasady pilki rakiety sklep kluby korty kort
  SQUASH.COM.PL squash
   Kluby squash'a w Polsce
  SQUASH.COM.PL squash SQUASH.COM.PL squash
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Lubuskie Wielkopolskie Kujawsko-Pomorskie Mazowieckie Dolnośląskie Opolskie Śląskie Małopolskie Podkarpackie Lubelskie Świętokrzyskie Łódzkie
  4
  3
  8
  5
  6
  2
  1
  4
  2
  3
  squash
  SQUASH.COM.PL squash
   Koszulki klubowe
  SQUASH.COM.PL squash
  Koszulka klubowa SQUASH.COM.PL
  SQUASH.COM.PL squash
  SQUASH.COM.PL squash
  SQUASH.COM.PL squash
  SQUASH.COM.PL squash SQUASH.COM.PL - RSS SQUASH.COM.PL squash kontakt SQUASH.COM.PL squash reklama © 2001-2021 squash.com.pl hosted by  melog.com
  Serwisy partnerskie:SQUASH.COM.PL squashnieruchomościSQUASH.COM.PL squashrowerySQUASH.COM.PL squashsnowboardSQUASH.COM.PL squash