SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squashporadnikSQUASH.COM.PL squashszkołaSQUASH.COM.PL squashforumSQUASH.COM.PL squashgdzie graćSQUASH.COM.PL squashligiSQUASH.COM.PL squashfotoSQUASH.COM.PL squashKlubowiczeSQUASH.COM.PL squash SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
 Forum
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
dyskusje » różne » Korty squash

Pokaż: Dzisiejsze listy
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
andand

Korty squash2011-06-17 13:37
Witam właśnie wróciłem z Anglii, gdzie dość intensywnie grałem w squasha i ku mojemu zdziwieniu większość klubów posiadała murowane ściany kortów. Jak wiadomo Anglia jest kolebka squasha, a miejsca w których grałem nie należały do słabych, większość z nich były to profesjonalne kluby. Mam nie duży staż bo około 4 lat czynnej gry, ale grało mi się rewelacyjnie. Z tym, że powłoka, "tynk" kortów w Anglii zrobiony był z mieszniny tynku i żywicy polipoksydowej, nieziemsko mocne. Z tym, że powłoka, "tynk" kortów w Anglii zrobiony był z mieszniny tynku i żywicy polipoksydowej, nieziemsko mocne.

Moje pytanie jest następujące: dlaczego w Polsce upieramy się na korty ASB, że niby takie świetne, a o murowanych kortach mówimy że "syf" jak w Anglii jest zupełnie inaczej. I czemu nikt nie zaadoptował Angielskiej technologi, albo gdzie można zagrać w Polsce na czymś takim.

Czy mógłbym prosić znawców tematu o opinię i ludzi którzy mieli styczność z kortami murowanymi o opinię. Dziękuję i pozdrawiam !
 Odpowiedz
wombat

Odp: Korty squash2011-06-18 11:48
Dlaczego?

Ano bo sie liczy KASA i szpan i no wiecie ten tego znajomości.

Wiele razy temat poruszany, także na tym forum, także przez moja skromną osobę. W Polsce ma być szpanersko i "profesjonalnie". A to wyklucza pospolite materiały budowlane jak cegła, pustak tynk itp bzdety :)

Moja rada:

Mieć to w nosie, robić swoje czyli grać i mieć radochę ze squasha. A ujadanie na temat wyższości ASB nad McWill nad betonówki zostawić naszym rodzimym "znafcom i profesjonalistom" :D

ps
Australia tez "tynkiem" stoi.

Odpowiedz
 Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:odstąpię stałą rezerwację w squash4you
Następny wątek:Sędzia squasha
Przejdź do forum: