SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squashporadnikSQUASH.COM.PL squashszkołaSQUASH.COM.PL squashforumSQUASH.COM.PL squashgdzie graćSQUASH.COM.PL squashligiSQUASH.COM.PL squashfotoSQUASH.COM.PL squashKlubowiczeSQUASH.COM.PL squash SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
 Forum
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
dyskusje » sprzęt » Kupno butów w Łodzi

Pokaż: Dzisiejsze listy
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
Rahvean

Kupno butów w Łodzi2010-05-20 10:36
Przymierzam się do zakupu nowych butów do squasha.
Czy gdzieś w Łodzi da rade kupić jakieś fajne buty?

We wszystkich Gosportach czy Intersportach królują Pumy, Adidasy czy Nike a jakoś do końca nie jestem przekonany czy takie buty sprawdzą się podczas gry w squasha (a może się mylę?)

Pozdrawiam
Rahvean
 Odpowiedz
wombat

Odp: Kupno butów w Łodzi2010-05-20 14:49
Kup po prostu zwykłe buty do grania w hali.
Niech będą wygodne i porządnie zrobione. Niech maja nieślizgajaca sie podeszwę. Niech nie brudzą podłogi.

Marka buta nie ma znaczenia. Cena równie nieistotna.

Chyba że są powody dla jakich muszisz grac w markowym obuwiu z wielkim dobrze widocznym logo :)

Ja gram w butach kupionych na Allegro gdyż w sklepach jak to sie mówi delikatnie "coś im sie potemteregowało z cenami" i wmawiali mi że za buty do squasha zrobione przez jakiegoś biedaka w Chinach mam zapłacić więcej niż wynosi niejedna tygodniowa pensja robotnika w Polsce.

Zapłaciłem poniżej 100zł, gram w nich od ponad roku i jestem zadowolony.

old squash players never die they just lose their balls.
 Odpowiedz
Rahvean

Odp: Kupno butów w Łodzi2010-05-20 17:52
Marka znaczenia specjalnie nie ma, ale chyba jest jakaś różnica między butami do squasha a butami do koszykówki ;)?
Wolałbym coś bardziej dostosowanego do squasha bo innych sportów halowych raczej nie uprawiam ostatnio :).
 Odpowiedz
wombat

Odp: Kupno butów w Łodzi2010-05-21 8:26
A w którym miejscu ktoś poleca buty do koszykówki?

Buty halówki to nie buty do koszykówki ani nie buty dla bacy by owce w nich pasał.

Wyłożę to raz jeszcze: to że ktoś nazywa pewne buty "butami do squasha" nie oznacza ze musimy tylko takie nosic na kortach. Równie dobre są buty do badmingtona lub buty do grania w piłkę reczną. Możliwośći jest bez liku, wystarczy się rozejrzeć i przestac ślepo wierzyć w bzdury wciskane przez marketingowców.

Niech sobie kolega tu zerknie (szukanie zajeło mi całe 1,5 sek):

http://www.allegro.pl/listing.php/search?category= 5546&sg=0&string=obuwie+sportowe&chang e_view=1&order=p

lub bardziej dokładnie gdyz poprzedni link to 15 stron;

http://www.allegro.pl/item1047850994_dunlop_squash _badminton_indoor_wyprzedaz.
html

Buty do "squasha" muszą spełniac te same, i nie więcej, normy jak każdy inny but używany w sportach halowych gdzie wymagana jest dobra przyczepność, stabilność stopy i wygoda.

A to że w koszykówce panuje moda wprowadzona przez bardzo opalonych facetów na buciory które muszą dać radę częstym podskokom (raczej w squashu tego nie ma) to już zupełnie inna bajka.

old squash players never die they just lose their balls
 Odpowiedz
Rahvean

Odp: Kupno butów w Łodzi2010-05-21 10:03
Na allegro też potrafie znaleźć 15 stron butów, ale pytałem konkretnie o Łódź - mam stope z wysokim podbiciem i bez przymierzenia raczej nie mam co kupować butów.
Takich Dunlopów w Łodzi w sklepie nie widziałem nigdzie, a Ty widziałeś?
 Odpowiedz
wombat

Odp: Kupno butów w Łodzi2010-05-21 10:29
Akurat nie te ale inna marka sklep na Żeromskiego chyba się gold sport nazywał. Warto zajrzeć.

Ale jak kolega teraz napisał że ma kłopot z wysokim podbiciem to może istotnie być ciężko. Ja mam duży rozmiar i też są kłopoty. Dlatego wybrałem Allegro - czasem są sprzedawcy z Łodzi więc można przymierzyć.

old squash players never die they just lose their balls.

ps Wilson do tenisa jak ten akurat z Gold Sport:

http://www.allegro.pl/item1041179745_buty_tenisowe _wilson_advantage_court_iv_44_5.html

mają wysokie podbicie (sam kiedyś w podobnych grałem i były bardzo OK) a to że nazywają się do tenisa to nic. Jeśli spełniają wymogi gry na sali (korcie) to są OK.

[Modyfikowane: 2010-05-21 10:32]

Odpowiedz
andy_lodz

Odp: Kupno butów w Łodzi2010-06-15 21:46
Cześć.
Ostatnio miałem podobny problem.Ostatecznie kupiłem buty UMBRO w sklepie sizeer za trochę ponad 100 zł, z podeszwą ,,non marking".Buty są do gry na halę i super się sprawdzają. Był spory wybór dla osób, które nie chcą przepłacić.

P.S. Sklep jest np. w Manufakturze.

Pzdr
Andrzej

[Modyfikowane: 2010-06-15 21:47]

Odpowiedz
quattro

Odp: Kupno butów w Łodzi2010-09-03 10:02
Wiem że pewnie zaskoczę kilka osób, ale jestem zwolennikiem zakupu butów przez internet... Wiem że wiąże się to z pewnym dyskomfortem ( np nie możemy zmierzyć, dotknąć buta ), ale moim zdaniem plusy przeważają - nie ważne gdzie mieszkamy, możemy kupić buty w sieci i zostaną nam przysłane. Poza tym w sieci mamy duży i spokojny wybór - nie trzeba jeździć po sklepach. No i jeszcze cena - na sieci jest taniej niż w "realu"... Co do samych butów, to buty tenisowe super sprawdzają się w squashu, z racji podobnej specyfiki gry. Dla przykładu ten model http://www.newbalancesklep.pl/obuwie/kolekcja-mesk a/ct653wt.html odpowiada mi pod każdym względem - stylistyka nie razi w oczy, jest zrobiony z porządnych materiałów i ma dobrą przyczepność. A wszystko bez wychodzenia z domu :)
 Odpowiedz
Erol

Odp: Kupno butów w Łodzi2010-10-09 13:23
Nie wprowadzaj ludzi w błąd - Buty do tenisa nie nadają się kompletnie do gry w squasha!!!!

Przede wszystkim mają złą podeszwę, na korty musi być podeszwa non-marking (nie zostawiająca śladów), jeśli masz inną to nie wpuszczą Cię na kort. Poza tym buty squashowe są przeznaczone do gry na podłodze/parkiecie, a buty tenisowe na coś zupełnie innego - prawdopodobnie nie będą dobrze trzymać. http://www.squashtime.pl/buty-c-2.html - polecam szczególnie modle MV4 Prince i Hi-Tec 4:sys - najbardziej profesjonalne buty do squasha dostępne na rynku.

Już nie wspominając o całkowicie innej specyfice tenisa, w squashu stawia się kroki zupełnie inaczej, do tego dochodzą wykroki, często "szura" się butem o podłogę (buty muszę być przed tym specjalnie zabezpieczone). Przeciążenia w squashu są zupełnie inne.
 Odpowiedz
wombat

Odp: Kupno butów w Łodzi2010-10-09 18:34
nie spamuj :)
Następna strona Odpowiedz
Stron (2): [ 1  2  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Rakieta dla początkującego
Następny wątek:Okulary
Przejdź do forum: