SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squashporadnikSQUASH.COM.PL squashszkołaSQUASH.COM.PL squashforumSQUASH.COM.PL squashgdzie graćSQUASH.COM.PL squashligiSQUASH.COM.PL squashfotoSQUASH.COM.PL squashKlubowiczeSQUASH.COM.PL squash SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
 Forum
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
dyskusje » sprzęt » GRAJCIE W OKULARACH ! ! !

Pokaż: Dzisiejsze listy
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
spadek_formy

GRAJCIE W OKULARACH ! ! !2008-06-15 21:12
Witam Wszystkich,jestem tu pierwszy raz i od razu napiszę o dwóch przypadkach(od 3 miesięcy gram).Jakiś miech temu dostałem piłeczką w oko - przez parę minut nic nie widziałem,potem za mgłą ,ale na całe szczęscie po kilkunastu minutach wzrok wrócił do swojej " formy".Od razu kupiłem okulary i gram w nich ZAWSZE od tego wypadku ( do tej pory mam czasem jakieś jasne plamki w samym rogu oka,ale na szczęście coraz rzadziej).Dzisiaj byłem z Bratem i trafiłem go ostro w oko.........finał jest taki,że ma coś z rogówką,zabrano Go do szpitala na obserwacje,a mi pozostaje tylko czekać ......Dlatego ludzie nie żałujcie kasy i grajcie w OKULARACH ,bo OKO to jednak OKO.Noga czy ręka się zaleczy jak się skręci czy złamie ( a coś o tym wiem,bo samych gipsów przez sport miałem już 9 sztuk),a OKO jest jednak za ważnym organem..............pozdrawiam Wszystkich i życzę bezpiecznej gry.....
 Odpowiedz
wombat

Odp: GRAJCIE W OKULARACH ! ! !2008-06-16 10:05
Ja ze swojej strony dodam jeszcze to:

Gra w squasha to nie walenie na oślep piłką. Wypadki zdarzają się wtedy gdy przestajecie panować nad tym co robicie na korcie. Gra w okularach jest jednym z rozwiązań ale jest rozwiązaniem doraźnym. Warto aby każdy kto wychodzi na kort z zamiarem wygrania meczu pomyślał czy zdobycie punktu warte jest zrobienia krzywdy przeciwnikowi.
Dalej jeszcze sprawa samej techniki gry i panowania nad swoimi ruchami rakietą jak i torem lotu piłki. Im większa będzie Wasza kontrola i im lepsza technika tym mniejsze jest prawdopodobieństwo przykrego i nie daj Boże tragicznego wypadku na korcie.

Grajmy z głową, nie na oślep.

old squash players never die they just lose their balls
 Odpowiedz
kalemeon

Odp: GRAJCIE W OKULARACH ! ! !2008-06-26 15:04
Ja też dostełem piłeczką w oko, jeszcze nie grałem ale nie zamierzam już wchodzić na kort bez okularów.

Minęły już trzy tygodnie i nadal widzę czasami jasne plamki w rogu oka, mam nadzieję że znikną i że to nic poważnego.

Pozdrawiam

Odpowiedz
rookie

Odp: GRAJCIE W OKULARACH ! ! !2008-06-27 10:00
Zgadzam się całkowicie z Wombatem. Najważniejsze są:

1. zdrowy rozsądek i przedkładanie zdrowia przeciwnika nad zwycięstwo za wszelką ceną,
2. właściwa technika gry (kontrola uderzeń) i poprawne poruszanie się po korcie.

Są ludzie, którym brak tego pierwszego, i tak już zostanie - z nimi po prostu nie należy wychodzić na kort, nawet w okularach, kasku i ochraniaczu na szczękę. Natomiast drugie można wyćwiczyć. Namawiam każdego na kilka lekcji z trenerem, który nauczy prawidłowego, bezpiecznego poruszania się po korcie. Liczba zderzeń graczy, uderzeń piłką lub rakietą zmaleje drastycznie (tak było w moim przypadku), a na dodatek zaoszczędzicie kilka stroke'ów dla przeciwnika i nauczycie się korzystać z let'a.

Jeżeli wychodzimy na kort z nieznanym przeciwnikiem, to rzeczywiście warto mieć okulary - zasada ograniczonego zaufania.

Pozdrawiam.
 Odpowiedz
 Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:RAKIETA Pro's Pros Shock 100
Następny wątek:Jaką rakietę po Dunlop Hotmel Titanium?
Przejdź do forum: