SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squashporadnikSQUASH.COM.PL squashszkołaSQUASH.COM.PL squashforumSQUASH.COM.PL squashgdzie graćSQUASH.COM.PL squashligiSQUASH.COM.PL squashfotoSQUASH.COM.PL squashKlubowiczeSQUASH.COM.PL squash SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
 Forum
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
dyskusje » różne » Kontuzja kolana

Pokaż: Dzisiejsze listy
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
kippis81

Kontuzja kolana2006-08-27 11:10
Witam, wczoraj grając po ok 2 godzinach zacząłem odczuwać ból kolana (po wewnętrznej jego stronie), więc przerwałem grę i poszedłem do domu. Dziś ból nadal nie ustępuje, ale tez sie nie powiększa. Nieco utrudnia chodzenie, ale nie uniemożłiwia. Mam pytanko: czy sądzicie że to zwykłe przeciąrzenie (przemęczenie) i należy poprostu dać nodze odpocząć, czy isć z tym do lekarza??? I nasuwajace sie samo drugie pytanko: czy komuś z was sie przydarzyło coś takiego i jak ewentualnie temu zapobiegac w przyszłości?? Jesłi to coś pomoze to napiszę ze jestem początkujacym graczem (czy kontuzja mogła być wywołana jakimiś błędami np w ustawieniu ciała podczas gry, czy poprostu za długo grałem jak na początek....)

Z góry dziękuję za pomoc, łukasz
 Odpowiedz
Slavi

Odp: Kontuzja kolana2006-08-27 16:28
prawdopodobne rpzyczyny:

1. nieprzygotowane do gry sciegna i stawy (brak rozgrzewki i rozciagania przed gra);
2. przeciazone stawy (masa ciala) (zbyt intensywny wysilek);

to tak na pierwszy rzut oka. Nie wspomne oczywiscie o fakcie, ze moze po prostu zle sie prouszasz po korcie i stad te dolegliwosci (moze skrecasz jakos nienaturalnie noge w kolanie albo cos)

We wszystkich przypadkach, daj sobie 2-3 dni wolnego od kortu i jesli bol nie mija, idz do lekarza. Nie zaszkodzi.
 Odpowiedz
kippis81

Odp: Kontuzja kolana2006-08-27 22:23
Potwierdzasz moje przypuszczenia (brak rozgrzewki :/). Widze ze grasz w uk, a można spytać gdzie dokłądniej?? Ja rezyduję obecnie na dalekiej północy tego kraju, więc jakbyś był przejazdem (lub i nie przejazdem) to moze zagralibyśmy razem i pokazałbyś kilka podstaw nowicjuszowi??
łukasz
 Odpowiedz
Slavi

Odp: Kontuzja kolana2006-08-28 8:08
Kilka podstaw dla nowicjusza to juz podaje :

najpierw przebiezka albo rowerek co najmniej 10 minut, potem rozciaganie i rozgdzanie miesni i stawow, a potem na kort.
Po grze to samo. Najpierw lekki truchcik potem stretching.

P.S. Londekzdruj
 Odpowiedz
michal foto

Odp: Kontuzja kolana2006-08-28 12:06
Brak rozgrzewki to duży błąd.. Ale napisałeś, że ból złapał po 2 godzinach... gry?

To albo dopiero wtedy rozbolało porządnie, albo może jednak coś sobie naciągnąłeś... Wizyta u lekarza nie zaszkodzi... chyba że kieszeni...

hej.
 Odpowiedz
kippis81

Odp: Kontuzja kolana2006-08-28 20:16
Dopiero po 2 h zaczęło pobolewać, ale juz jest ok (po 2 dniach). Wczoraj zrobiłem sobie długi spacer z kijami trekingowymi (spacer by rozruszać trochę kolano, a kije by go za bardzo jednak nie obciążać) i sie polepszyło. Dziś jest juz prawie jak normalnie. Myślę ze poprostu przeciążyłem kolano. Sęk moze tkwić w tym, ze jestem byłym kolarzem i mam bardzo mocne nogi i kolana, jednak kiedy są obciążane w płaszczyźnie strzałkowej - przy obciażeniu na boki są duzo słabsze (takie obciażenie praktycznie nie występuje podczas jazdy na rowerze więc nigdy w ten sposób kolan nie trenowałem). A brak rozgrzewki to oczywiscie mój błąd, ale myslę ze dostałem lekcję i na następną rozgrywke zamiast samochodem dotrę truchcikiem :)
 Odpowiedz
domino2

Odp: Kontuzja kolana2019-05-28 14:55
Poczekaj może parę dni, jeśli przejdzie to było to przemęczenie. Jeśli nie, zgłoś się koniecznie do lekarza. Kolana to bardzo newralgiczny punkt ludzki i może Ci przynieść wiele problemów w przyszłości.
 Odpowiedz
 Stwórz nowy wątek
Następny wątek:Ćwiczenia rozciągające, rozgrzewające.
Przejdź do forum: