SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squashporadnikSQUASH.COM.PL squashszkołaSQUASH.COM.PL squashforumSQUASH.COM.PL squashgdzie graćSQUASH.COM.PL squashligiSQUASH.COM.PL squashfotoSQUASH.COM.PL squashKlubowiczeSQUASH.COM.PL squash SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
 Forum
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
dyskusje » sprzęt » grafit vs. tytan

Pokaż: Dzisiejsze listy
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
suaweck

grafit vs. tytan2005-09-23 18:39
dyskusje na forum dotyczą różnych aspektów dot. rakiet, ale nie natknąłem się na opinie dotyczące materiału, z którego wykonano rakietę (poza powszechną pogardą dla alu). jak z praktyki ma się kwestia tytanu i grafitu - nie ukrywam, że jako dla początkującego gracza ważna jest dla mnie wytrzymałość - cóż, ciasnawy ten kort! :-))
 Odpowiedz
wombat

Odp: grafit vs. tytan2005-09-26 9:01
Witam

Nie ma niezniszczalnych rakiet. Czy to będzie grafit czy też tytan (przy okazji obie są rakietami kompozytowymi) jest sprawą wyboru i "kasy". Moim zdaniem przy wyborze rakiety należy się kierować następującymi względami: waga rakiety bez naciągu, jak lezy w dłoni, jak się nią gra, jaki stopień zaawansowania osiągneliśmy (zapewniam cię ze początkujący gracz będzie miał więcej problemów z rakietą dla zaawansowanych zawodników niż z "ciężkim alu") ile możemy wydać i jak długo mamy zamiar grać, oraz TECHNIKA gry. Jeśli nie jesteś w stanie w sposób kontrolowany odbić "ciasnej" piłki (to taka która porusza się równolegle do ściany nie dalej niż 10cm od niej) to radzę kupić coś taniego i dużo ćwiczyć takie uderzenia. Jak już będziesz na tyle wprawny ze przy pełnym zamachu rakieta tylko delikatnie "muśnie" ścianę bez zostawiania wyraźnego śladu na plastikowym ochraniaczu na jej czubku to zafunduj sobie coś lepszego, lżejszego i delikatniejszego.
Ja zaczynałem od drewnianej taniej rakiety (lata 80te) która pękła po kilku miesiącach "obijania" ścian. Przesiadłem się na FIN z kompozytu o wadze która teraz odpowiada bardziej rakietom do tenisa (ale wtedy to był szczyt techniki) i mam ją do dzisiaj. Obecnie gram Wilsonem którego kupiłem na wyprzedazy za 220zł i jestem zadowolony. Drewno pierwszej i waga FIN'a nauczyły mnie jak kontrolować piłkę oraz dały mi wytrzymałość ramienia i nadgarstka.

pozdrawiam

old squash players never die they just lose their balls
 Odpowiedz
marcin ch

Odp: grafit vs. tytan2005-10-23 13:30
a moze ktos wie czym sie rozni np c-max dunlop titanium od carbon ?
 Odpowiedz
 Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Problem z rakietą??
Następny wątek:Hammer vs. Hyper Hammer
Przejdź do forum: