SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squashporadnikSQUASH.COM.PL squashszkołaSQUASH.COM.PL squashforumSQUASH.COM.PL squashgdzie graćSQUASH.COM.PL squashligiSQUASH.COM.PL squashfotoSQUASH.COM.PL squashKlubowiczeSQUASH.COM.PL squash SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
 Forum
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
dyskusje » różne » Krytyka

Pokaż: Dzisiejsze listy
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
Anonim

Krytyka2004-11-25 12:06
Przykro mi, ale akurat się przeze mnie przelało. Powód bezpośredni to taki, że na stronie głównej pojawił się napis "Serwis wyróżniony WP Hit". To już przesada. Przecież na tej stronie nic nie ma!

Forum to jedyna część w miarę aktywna, ale w miarę, bo strona nie prowokuje do tego żeby coś na niej pisać. Nie ma o czym.

"Internetowa szkoła squash`a Michała Dobrowolskiego"- martwa zupełnie. Skasujcie ją bo wstyd. Ciekawe ile razy ludzie wchodzili na link szkoły żeby sprawdzić czy jest coś nowego. Ja wiele. Denerwujące.

Relacje z turniejów rozgrywanych w Polsce są mniej więcej raz na 10 turniejów. I to zdawkowe, wg. schematu: turniej się odbył, wygrał ten, przegrał ten, było świetnie. A podstawa to drabinka turniejowa!

Squash zawodowy? Cisza. A można odwiedzić parę stron angielskich i podawać ciekawe wiadomości. Było British Open, nawet byli tam Polacy (jako widzowie). Można było coś napisać, kogoś zapytać, opublikować fotki... Można.

Nawet przepisy squasha się zmieniły (teraz gra się do 11 punktów i na przewagi) a squash.com.pl nic.

Morał: To po co squash.com.pl jest? Kto go tworzy? I co to za pomysł z WP Hitem. Może brakuje literki "S"?
 Odpowiedz
michal foto

Odp: Krytyka2004-11-26 16:57
Każdy ma prawo do własnej opinii, natomiast dobrze jest gdy jest rzeczowa, konstruktywna, i gdy opiniodawca potrafi przyznać się do swojego zdania podpisując się pod wypowiedzią. Znacznie łatwiej jest narzekać niż coś zrobić. Coś jest zrobione, i cieszę się, że to zauważyłeś.

Jeśli Ty bądź ktoś inny ma ochotę wziąść udział we współtworzeniu serwisu wystarczy że napisze na info@squash.com.pl. Zatem zamiast marudzić można wziąść się do roboty.

Zapraszam, duże pole do popisu jest!
 Odpowiedz
Slavi

Odp: Krytyka2004-11-26 17:00
Hej.
Krytyka krytyka ... ale moze tak jakies propozycje i konstruktywizm, co?
? Forum.
No jest jakie jest i jest barometrem zainteresowania publiki squashem jako takim, i tu mamy co nastepuje: Wilson kontra Dunlop, gdzie kupic rakiete i to najlepiej tanio, jaki serw itp. podobne bzdety. Czasami jest lepiej, czasami gorzej, ja zagladam na strone w miare regularnie i faktycznie, niewiele sie dzieje. Ale jak powiedzialem ? forum jest "otwarte" o mozesz zainicjowac jakis temat. Ja juz pisalem i o Hungarian open i o kontuzjach spowodowanych amatorami krwii na korcie i jakos malo odzewu mialem. Wszyscy czytaja ale malo ludzi sie udziela. I to jest normalne i ludzkie, niestety.
? Internetowa szkola squasha.
No, wez poczekaj, ok? Co ty chcesz, zeby przez internet ktos cie nauczyl gry w squash? Masz podstawy (trzymanie rakiety, podstawowe uderzenia) i juz. Co nowego ma tam byc?
A poza tym, o ile mnie nie myli pamiec, to Michal (moderator i wlasciciel tej strony) wspomnial na poczatku, ze ta strona w ogole powstala jako projekt dla przyjaciol.
? Relacje z turniejow
OK, tu sie zgadzam, sam chcialbym zobaczyc drabinki, wiecej zdjec (niekoniecznie z imprezy) a moze nawet krotkie filmiki.
? Squash zawodowy ... No tu sie ubawilem, ale ... no comments.
? Przepisy (gra do 11 pkt.)
O, sorry, to sa przepisy dotyczace niektorych turniejow meskich, kobiety nadal graja do 9 pkt. Zmiana na 11 pkt. zostala podyktowana wymogami komercyjnymi ? zeby fajniej sie ogladalo w TV zawody.
Tak wiec moj moral jest taki ? ta strona jest jedna z NIEWIELU w Polsce poswieconych Squashowi i CHWALA JEJ za to. Jak masz jakies pomysly to sie nimi podziel, a nie tylko narzekasz.
 Odpowiedz
Slavi

Odp: Krytyka2004-11-26 17:47
Witam, tu ponownie Slavi.
Zaintrygowala mnie ta zajadla krytyka i utyskiwanie i w zwiazku z tym, poszperalem w necie ... no i na oficjalnej stronie http://www.worldsquash.org/rules1.html znalazlem informacje na temat punktacji w squash'u. Niestety, Drogi Anonimie, OFICJALNE ZASADY sie nie zmienily od 2001 r. Czyli, tylko serwujacy zdobywa punkt. Przyjmujacy serw (Odbieracz) po wygraniu wymiany (rally) zdobywa serw.
Na innej stronie znalazlem informacje, ze byc moze oficjalne zasady sie zmienia ale tylko w kwestii tie-break'u (bedziemy grali do 2 czystych wygranych pilek)
Zasada gry do 11 punktow zostala wprowadzona w Anglii na potrzeby turniejow emitowanych przez "net" i TV.
Tak wiec, drogi Anonimie-najpierw sprawdz wiadomosc zanim zaczniesz kogos obrazac i "krytykowac".
 Odpowiedz
Anonim

Odp: Krytyka2004-11-26 17:51
Więc przepraszam. Więcej się nie odezwę.
Każda krytyka zawsze spotyka się z podobnym odzewem. Uważacie że jest ok? Dobrze. Widać jestem dziwny i nie rozumiem. Ja tej strony nie tworzę i nie chcę tworzyć. Chciałbym natomiast aby w polskim internecie była fajna strona o squashu. Ta chwilowo taka moim zdaniem nie jest. Proszę się nie obrażać. Dziękuję za propozycje, ale chwilowo nie mam czasu na współtworzenie strony. Nie uważam by moje uwagi były "niekonstruktywne". Nie piszę że mi się nie podoba, tylko co i dlaczego. To konstruktywne. Jak w sklepie dostaję nieświeże pieczywo to na moje o tym uwagi z za rogu nie wyskakuje piekarz i nie krzyczy żebym sobie sam w takim razie piekł albo przynajmniej przyszedł jutro na 3.00 i mu pomógł.
Ale jeszcze raz przepraszam.
 Odpowiedz
Anonim

Odp: Krytyka2004-11-26 18:06
Panie Slavi,
Kto tu kogo obraża? Kto jest zajadły?
A co do punktacji to proponuję przeczytanie:
http://squash.ca/e/officiating/tso/October2004/psa .htm
I nie tylko w Anglii tak się gra (np. British Open- najbardziej prestiżowy turniej na świecie) ale na wszystkich turniejach PSA!
Także na Hungarian Open które podobno obserwowałeś z bliska. Patrz: http://www.squashplayer.co.uk/hungarian_2004.htm
"Tak wiec, drogi Slavi-najpierw sprawdz wiadomosc zanim zaczniesz kogos obrazac i "krytykowac"."
Peace
 Odpowiedz
Slavi

Odp: Krytyka2004-11-26 18:23
No, pewnie, Squash.ca to strona kanadyjska- wszystko pieknie tylko NIEOFICJALNIE, niestety, jeszcze, hmmm, chyba, poki co... Chyba ze slowo "adopts" mozna tlumaczyc "przyjela" (w trybie dokonanym (PSA ADOPTS NEW SCORING SYSTEM!). Tak wiec, peace po drugiej stronie kabla. A ja powiedzialem tylko, ze metoda 11 punktow zostala wprowadzona (sic!) w Anglii, a nie ze jest uzywana tylko w Anglii. Tak czy inaczej, mamy 3 rozne formy punktacji i nikt nie robi z tego powodu zadnego wielkiego Alo albo Halo! Na Hungarian Open gralo sie do 11 pkt., ale juz dwa tygodnie pozniej na Hungarian Closed grano do 8 pkt... Poza tym ? Forum jest (powinno byc) miejscem do dyskusji a nie wytykania bledow i narzekania. Tyle w temacie... Ale, co mi tam, podyskutujmy jeszcze kilka dni na temat "jaka ta strona jest slaba" ... Ja wyrazilem swoja opinie, ze nie jest, Pan Anonim uwaza ze jest i w porzo. Ja nie lubie piwa, ktos inny lubi i co ... I nie chodzi tu o kupowanie bulek w piekarni chyba, prawda??? Mama mnie nauczyla, ze jak nie mam nic milego do powiedzenia to lepiej zebym trzymal buzie zamknieta, ale czasami mnie ponosi. Sory, mama.
 Odpowiedz
Anonim

Odp: Krytyka2004-11-27 9:59
Hejka, ale ta punktacja do 11 jest całkiem do rzeczy, można czasami nawet w ciągu godziny rozegrac dwa mecze (oczywiście do 3 wygranych setów). Moim zdaniem jest cool :)

Wiem, że odbigam od tematu tego wątku, ale cóż nie mogłem sie powstrzymać :)

pozdrawiam
Mariusz (inny anonim) :)))))))
 Odpowiedz
Slavi

Odp: Krytyka/ punktacja 11 PARS2004-11-27 11:51
Ale ja nie mam nic przeciwko systemowi 11PARS, nic takiego. Dyskusja z Anonimem dotyczyla bardziej lub mniej wytykania niedoskonalosci strony http://www.squash.com.pl oraz braku informacji nt. "nowego systemu punktacji" na tejze stronie. No i tyle. Wniosek dla mnie jest taki, ze to nie jest nowy system, ale byl juz testowany od kilku lat i nie ma co sie rozwodzic na ten temat za duzo. A czy system jako taki jest ok, czy nie, to ja nie wiem. Od kidy gram tym systemem, to jest szybciej, bardziej nerwowo i jakos jeszcze nieswojo. Przyzwyczajenie do systemu "najpierw wygrywam serw, pozniej punkt" jest silne. A ze mecze innych oglada sie z przyjemnoscia (jest wiecej emocji) to nie ulega watpliwosci :)))).

Pozdrawiam.
 Odpowiedz
wombat

Odp: Krytyka2004-11-27 12:12
Panowie,
Ci za, a na wet przeciw....Moim skromnym zdaniem warto jest krytykować bowiem bez krytyki nie ma postępu. Bez krytyki w dalszym ciągu grubym konarem o(d)bijali byśmy atakujące nasze jaskinie tygrysy i dzikie psy. Postęp wymaga krytyki. Jeśli zależy nam na postępie polskiego squasha, choćby tylko dla własnego wygodnictwa i wygody to należy krytykować i to bardzo głośno to co się dzieje w bagienku które zwiemy własnym. Po pierwsze: bezruch który panuje w internecie (mówie o polskich stronach squasha) jest wskaźnikiem stanu w jakim znajduje sie ten sport w Polsce. Powoli mija pierwszy zachwyt "nowinką z zachodu", faktor "szpanu" już nie jest taki jak kilka lat temu gdy można było się pochwalić "że się w SQUASHA" gra wraz ze śmietanką towarzyską. Tera zkażdy Henio czy Zdzisio moze zrobić to samo....takie pospolite się to stało ze wstyd nawet w to grać. Wystarczy zajrzeć na korty gdzie wiatr zaczyna hulać coraz częściej i kurz pokrywa podłogę. Jednym słowem stagnacja. Co bardziej sprytne kluby O ZGROZO zaczeły obniżać ceny za wynajęcie kortów.....
Po drugie: squash tak jak i inne dziedziny sportu aby pozostać popularny musi się dostosować do wymogów mediów. A te ze względu na publiczność (którą z resztą same kreują) muszą podawać wszystko w sposób "interesujący i podniecający". Taką drogą poszły: siatkówka, koszykówka, tenis itd ba nawet szachy mogą się stać sportem extremalnym jak tak dalej pójdzie. Komu tam czekać na długie wymiany piłek aby dowiedzieć się ze tylko nastąpiła strata serwu. Teraz musi być punkt i to od zaraz. Punktacja to pestka, przeczytajcie to co proponowane jest w sprawie LET-ów (pisałem o tym kilka tygodni temu). Teraz to i moze będzie OSTRO i TROCHĘ KRWI się poleje na korcie. Publika będzie szaleć i z piwkiem w ręku oczekiwać następnego starcia. Co tu dużo gadać, przykładem jest incydent na ostatnich zawodach MASTERS w Sinusie w W-wie gdzie zawodnicy dali lepszy popis władania wulgaryzmami i rękoczynów niż techniki gry. Dla sportu kompletna hańba ale dla publiki noc pełna "wrazeń". Po trzecie: nie ma i dłuuuuuugo nie będzie w Polsce prawdziwego "zawodnika" ponieważ nie ma do tego zaplecza w postaci klubów z prawdziwego zdarzenia, brak duzej liczby "młodych" z talentem, brak w sumie wszystkiego czego potrzeba aby sport ten stał się popularny. Dla myślących inaczej polecam wybrać się kilka razy do "POTĘG" jak GB czy Australia i zobaczyć jak tam się w te klocki bawi. Po czwarte: drodzy Panowie i Panie mam dla Was serdeczną radę, róbcie tak jak ja, strary, gruby i łysy zgred który grał w squasha przez ostatnie 20 lat więcej razy niż Wy stukneliście w klawiatury pisząc Wasze listy. Panowie i Panie po prostu złapcie rakietę i partnera (kę) i na kort. Nie ważne do ilu będziecie liczyć, ważne aby się wyładować i żeby spadło trochę sadła. Zawodnicy z Was i tak nie będą bo już za starzy na to jesteście ale frajdy z gry nikt Wam nie odbierze...chyba że sami się o to postaracie.

Pozdrawiam i kończę, bo idę się wyłądować na korcie :)
Następna strona Odpowiedz
Stron (2): [ 1  2  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Gdzie można znaleźć?
Następny wątek:NISSAN Hungarian Open - link
Przejdź do forum: