SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squashporadnikSQUASH.COM.PL squashszkołaSQUASH.COM.PL squashforumSQUASH.COM.PL squashgdzie graćSQUASH.COM.PL squashligiSQUASH.COM.PL squashfotoSQUASH.COM.PL squashKlubowiczeSQUASH.COM.PL squash SQUASH.COM.PL
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
 Forum
SQUASH.COM.PL squash
SQUASH.COM.PL squash
dyskusje » różne » Kurs instruktorski?!

Pokaż: Dzisiejsze listy
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
Martin

Kurs instruktorski?!2004-01-14 0:46
Witam!
Poszukuje informacji na temat organizowanych kursów na instruktora sq. Kto ma uprwanienia, gdzie, kiedy i za ile można uzyskać odpowiednie certyfikaty.
Pozdrawiam, Marcin
 Odpowiedz
Anonim

Odp: Kurs instruktorski?!2004-01-15 10:05
uprawnienia ma napewno Pani minister Jakubowska ale ona jest teraz chora i wstrzymała wszelkie kursy:( podobno kiedyś prowadził takie zajęcia także przewodniczący CZARZASTY ale to tylko plotki !!
 Odpowiedz
michal foto

Odp: Kurs instruktorski?!2004-01-15 11:28
W chwili obecnej nie ma Polskiego Związku Squash'a i co za tym idzie instytucji nadającej takie czy inne uprawnienia squash'owe.

Instruktorzy squash'a w Polsce dogadują się indywidualnie z klubami, znajdują chętnych i ich uczą. Natomiast nie posiadają dokumentu nadającego im oficjalnego tytułu takiego instruktora.
 Odpowiedz
Martin

Odp: Kurs instruktorski?!2004-01-16 0:12
Czy to oznacza, że w Polsce nie ma osób które przeszły jakieś szkolenia za granicą? Skąd w takim razie osoby, które uczą grać innych czerpią wiedzę na temat squash'a? Czy tylko z publikacji i nagrań video?
Przepraszam, że tak zarzucam Cię pytaniami, lecz wierzę iż możesz rozwiać moje wątpilwości - w końcu grywasz w Kahunie :-)
Czy ty też uczysz początkujących?
Ja od kilku lat gram w tenisa i myślę, że to jest świetny wstęp do tego by, czerpać pełną satysfakcję z gry w squash'a.
Chciałbym udoskonalić swoją grę w każdym elemencie, dlatego jeśli byłoby to możliwe, chciałbym byś wskazał mi jakieś wartościowe pozycje książkowe lub video, które pomogłyby mi poprawić moją grę.
Marcin
 Odpowiedz
Anonim

Odp: Kurs instruktorski?!2004-01-16 10:48
ojojoj Martin strasznie jesteś upierdliwy !
 Odpowiedz
michal foto

Odp: Kurs instruktorski?!2004-01-16 10:58
Osoby, które uczą innych same uczyły się grać od instruktorów zagranicznych, grali ze świetnymi zawodnikami polskimi i zagranicznymi... Osoby te grają w squash'a od dawna i bardzo często co pozwolilo im osiągnąć dużo wyższy poziom gry niż osoby, których uczą.

Jeśli chciałbyś pobierać lekcje od świetnego zawodnika, trenera i bardzo sympatycznego Czecha za jednym razem polecam Tomasa Hrazsky'ego. W tym tygodniu daje lekcje wlasnie w Kahunie.

http://www.squash.com.pl/wiadomosc/79/

Jeśli chodzi o dobrego polskiego instruktora polecam Michała Dobrowolskiego, wraz z którym opracowujemy Internetową Szkołę Squash'a.

http://www.squash.com.pl/szkola/

[Modyfikowane: 2004-01-16 11:01]

Odpowiedz
Anonim

Odp: Kurs instruktorski?!2004-01-23 15:23
Z tego co wiem to jest trener squasha w Polsce z licencją instruktorską (być może jest ich więcej, ale ja znam jednego). Jest to Wojtek Kosow. Licencję nabył w Niemczech gdzie grał w Bundeslidze przez wiele lat. Niedługo wyda pierwszą w Polsce książkę na temat squasha tak obszernie traktującą o tej grze. Jeżeli masz ochotę czegoś więcej się dowiedzieć o nim samym to zapraszam na stronę : www.squash.net.pl.
Od roku razem trenujemy i prywatnie mogę powiedzieć, że jest doskonałym trenerem. Gram tak naprawdę drugi rok, ale jakiekolwiek postępy poczyniłem dopiero grając z nim.
Pozdrawiam
 Odpowiedz
 Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:łokieć
Następny wątek:Relacja i wyniki III-ciej bitwy na froncie W-wskim i nie tylko...
Przejdź do forum: